טעויות נפוצות בראיון ויזה לארה״ב

מאחורי כל כישלון בהגשת בקשה לויזה יש סיבה ברורה שכנראה היה ניתן להימנע ממנה. ישנם כמה דברים חשובים אשר חשובים לזכור לפני שניגשים לראיון הויזה, שיעזרו לכם משמעותית בכל התהליך. מרבית ממגישי הבקשות מרכזים את כל המאמצים שלהם באיסוף כל המסמכים הנדרשים לויזה ולא שמים מספיק דגש על ההכנה לראיון בקונסוליה. נציגי הקונסוליה יצפו ממכם להראות כמה מאפיינים חשובים בראיון עצמו אז תנסה לקחת את כל מה שנרשום לכם כאן בחשבון לפני שאתם ניגשים לראיון בקונסוליה. 

 

איחור

ככלל, הראיון לויזה נקבע לפי זמינות של ראיונות ולא יהיה באמת גמיש. חשוב מאוד קודם כל לא לפספס את הראיון הזה כפי שתאלצו לקבוע עוד תור שיכול לעכב אתכם שבועות שלמים, תלוי בכמות הבקשות ועומס שיש לקונסוליה. הגעה באיחור גם היא לא תתקבל טוב אצל נציגי הקונסוליה אז חשוב אפילו להקדים כפי בקונסוליה יש תורים ארוכים לחכות בהם. יתרון נוסף של הגעה בהקדם היא שתוכלו לעבור על המסמכים שלכם, ומה שחשוב להגיד לנציגי הקונסוליה בזמן הראיון. 

 

תשובות לשאלות נציגי הקונסוליה

אמינות זה הפקטור החשוב ביותר שאתם חייבים לשדר לנציגי הקונסוליה ואם אתם לא מגיעים מוכנים לענות על כל שאלה בביטחון ובאופן הוגן, נציג הויזה יעלה על זה בשנייה. הנציגים הללו מוכשרים כדי לזהות תשובות שהם לא אמת מלאה או שקר ובאפשרותם לפסול את בקשתכם במידה והם חוששים ואתם לא דוברי אמת. בגלל הסיבה הזו חשוב מאוד להגיע מוכנים לכל שאלה ולחקור קצת את השאלות הנפוצות שנשאלות בראיון לויזה. אם אתם נלחצים במהלך ראיונות תוכלו לרשום לעצמכם את התשובות או פרטים שאתם חושבים שהם חשובים למסור בראיון, כך שלא תשכחו אותם במהלך הראיון עצמו. 

 

התבטאות לא ראויה

צורת ההתבטאות שלנו מאוד חשובה כאשר מדובר בראיון בקונסוליה. הצורה שבה מגיעים לבושים לראיון, לצורת הדיבור, לשפת הגוף שלנו וכמובן לתשובות שמוסרים לנציג יהיו השפעות עבור הבקשה שלכם. חשוב מאוד לקחת בחשבון שנציגי הקונסוליה משוכנעים שכל אדם מחפש להיכנס לארה״ב ולגור או לעבוד שם בצורה לא חוקית (מכאן נובע הקושי לחיילים משוחררים לקבל ויזה לארה״ב) והנראות שלכם תוכל להשפיע על שיקול דעתם, ולעזור לכם בשידור אמינות.

חוסרים במסמכים הנדרשים

הסיבה שראיון הוא חלק מתהליך בקשת הויזה היא כדי לוודות שכל המידע שמסרתם במסמכים שמילאתם הם נכונים ושאתם דוברי אמת. נהוג בראיונות ויזה לבקש מסמכים אשר מגבים את הפרטים שמסרתם לנציגי הקונסוליה בתהליכי ההרשמה. לדוגמא אם מטרת הנסיעה שלכם היא לטובת נסיעה תיירותית יהיה חשוב להצטייד בכל מסמך שמעיד על כך שזו המטרה שלכם כמו למשל כרטיסי טיסה, התקשרות עם חברת נסיעות, הזמנת מלונות וכו׳. בדרך כלל בתהליך הויזה יהיה לכם רשום איזה מסמכים להביא עמכם לראיון, אבל חשוב בכל מקרה לחשוב אם יש מסמכים נוספים שיעזרו לכם בראיון ולהצטייד בהם לקראת הראיון עצמו. 

 

חוסר הסכמה עם נציג הויזה

נציגי הויזה נוהגים לשאול את המרואיינים שאלות מאוד ישירות ולפעמים גם לומר הצהרות קשות כמו ״אני חושב שאתה מתכוון לעבוד בארה״ב בצורה לא חוקית״ כדי לראות מה היא התגובה לאמירה כזאת. חשוב קודם כל לא להילחץ ולהגיב ברוגע ובחוכמה וגם לפנות לניירת שהבאתם עמכם לקונסוליה כהוכחה שאתם דוברי אמת. חשוב מאוד לא להתחיל להתווכח עם הנציג כפי שזו הדרך הכי טובה להבטיח שבקשת הויזה שלכם תסורב.

כפי שאתם רואים ישנם לא מעט טעויות שאפשר לעשות בראיון לויזה והדרך הכי טובה להימנע מלעשות אותם היא פשוט מאוד להגיע לראיון בשיא המוכנות עם כל המסמכים הנדרשים (ויותר), להגיע בזמן ולהקפיד על הופעה ולבוש טוב. רוצים לחסוך מעצמכם את כל הכאב ראש של מילוי מסמכים לבקשת הויזה? צרו איתנו קשר היום כדי להתחיל את הדרך שלכם לארץ החלומות!

נגישות