יש ויזה, יש טיסה – מה מחכה לכם בארה״ב?

מילאתם את כל הטפסים הנדרשים, חיכיתם בתורים, עברתם את הראיון לויזה בקונסוליה האמריקאית, והכי מרגש, קניתם את כרטיס הטיסה שלכם ליעד שבחרתם בארה״ב, אז אפשר להגיד שנגמר התהליך? לא בדיוק. 

בטיסה לארה״ב לקראת הנחיתה בשדה התעופה, הקברניט יבקשו ממכם למלא טופס 6059B בו תצטרכו לרשום מידע כמו שם, מספר דרכון, מספר ויזה, תוקף דרכון, זמן שהות בארה״ב, ובעיקר הצהרה למכס שאתם לא מביאים איתכם בשרים, ירק, סכום כספים יותר ממה שמותר ולהגדיר את סיבת הנסיעה שלכם. את הטופס הזה אתם תמסרו לסוכן בדלפק המכס והגנת הגבולות של ארה״ב. 

בהגעתכם לשדה תצטרכו לעבור דרך סוכן רשות המכס והגנת הגבולות של ארה״ב (U.S. Customs and Border Protection). הסוכן ייקח ממכם את הטופס שמילאתם במטוס, וכפי הנראה ישאל אתכם מספר שאלות. השאלות הנפוצות ביותר (מתורגם גם לאנגלית לנוחותכם):

  • מה מטרת הנסיעה שלכם? (What is the Purpose of Your Stay)
  • מה משך השהייה שלכם בארה״ב (How Long Do You Intend To Stay)
  • איפה אתם מתכוונים להיות בזמן שהותכם? (Where Do You Intend To Stay)
  • מה המקצוע שלך? (What is Your Occupation)
  • יש לכם משהו להצהיר? (Do You Have Anything to Declare)
  • את מי/איפה אתם מתכוונים לבקר? (Who/Where are You Planning to Visit)
  • האם ביקרתם בארה״ב בעבר? (Have You Visited the U.S. Before)
  • מאיפה הגעתם היום? (Where are you Flying From)

לצעירים ומשתחררים הטריים שביניכם, לפעמים נוהגים הסוכנים של רשות המכס והגנת הגבולות לבקש ממכם להצדיק שאתם מסוגלים להחזיק את עצמכם כספית לזמן שאתם אמורים להיות בארה״ב. 

שימו לב: חשוב מאוד להקשיב להוראות של הסוכן כפי שבמקרה של חשד כלשהו בכם, הם יכולים להגדיר עבורכם כמה זמן מותר לכם לשהות בארה״ב, אפילו אם אושרה לכם ויזה של שהייה מסוימת, ואם זה לפני מועד כרטיס הטיסה שקניתם. הפרת ההוראות האלה עלולים לגרום לביטול הויזה שלכם, ולא תאושר לכם חזרה לארה״ב כפי הנראה מספר שנים תלוי בחומרת ההפרה שנעשתה. 

לאחר שהסוכן שאל את כל השאלות שלו, ומרוצה מהתשובות שלכם, הוא יחתים לכם את הטופס והסוכן יבקש ממכם להגיש את טביעות האצבע של יד ימין ושמאל במכונה שנמצאת אצלו בדלפק. 

אתם תקחו את הטופס החתום ותתקדמו לקבלת המזוודות. לאחר שאספתם את המזוודות שלכם, יכול להיות שסוכן נוסף יבקש ממכם להעביר את המזוודות שאספתם במכונת רנטגן כדי לוודא שההצהרות (בטופס 6059B) שלכם לא שקריות, ואז ייקח ממכם את הטופס. מרגע שעברתם את השלב הסופי הזה, אתם חופשיים להנות מהזמן שלכם בארה״ב!

נגישות