כיצד מחדשים את הויזה לארה"ב?

 

חידוש ויזה לארה"ב עשוי שלא לכלול ראיון בשגרירות. על מחדש הויזה להגיש את טופסי החידוש באמצעות שירות דואר שליחים של דואר ישראל. הטפסים יוכרו בשגרירות במידה והם עומדים בסט של תנאים שחריגה מהם ימנע את החידוש ויצריך הגשת בקשה לויזה חדשה. נוהל זה נכנס לתוקפו החל מה- 23/2 לשנת 2015.

רשימת התנאים המזכים בחידוש ויזה

בפרקים הבאים של מאמר זה נעסוק בתנאים המתירים לאדם המחזיק בויזה לחדש אותה ולא לעבור מחדש הליך של הוצאת ויזה. התנאים עוסקים בשאלה מתי הוצאה הויזה, האם על הויזה נרשמו הערות, מה היה גילכם בהוצאת הויזה הקודמת, ועוד. להלן רשימת התנאים המלאה שיש לעמוד בהם על מנת לקבל אישור לחדש את הויזה מבלי להזדקק להליך הוצאת ויזה חדשה.

המחדש הוא תושב מדינת ישראל

על פי נוהלי מחלקת המדינה האמריקאית גם תושב מזרח ירושלים, הגדה המערבית ורצועת עזה נחשב אזרח ישראל, ולכן הכוונה היא להיותך בעל תעודת זהות כחולה ישראלית המתגורר בכל מקום בישראל או בשטחים שבמחלוקת.

החידוש ייעשה בסניף השגרירות בו הוצאה הויזה הקודמת

אמנם יש לנו כבר שגרירות בירושלים, אבל אם הוצאתם את הויזה לפני הסדרתה, בעת הייתה שגרירות בתל אביב בלבד, רק שם תוכלו לבצע את החידוש.

ניתן להגיש רק בקשה לויזה האחרונה שהוצאתם

רק ויזה דומה לזו שהוצאתם לאחרונה ניתנת לחידוש. אם יש לכם ויזת תייר B1 לא ניתן "לחדש"  ויזת לימודים M2. עצם הבחירה בתהליך חידוש מאפשר לחדש רק את מה שכבר היה לכם, במקרה זה – B1.

ניתן לבקש חידוש לויזה בתוקף או ויזה שלא עברו 12 חודשים מעת תאריך תפוגתה

אם עברו 12 חודשים מאז פג תוקף הויזה הקודמת שלכם, תצטרכו להוציא ויזה חדשה ולא תוכלו להסדיר אותה דרך חידוש. אם הויזה שלכם בתוקף, ניתן להשתמש בתהליך חידוש כדי להאריך אותו. אם הויזה שלכם פגה תוקף אך לא עברו 12 חודשים, ניתן לחדש.

ניתן לחדש ויזה רק אם היא הונפקה לכם אחרי גיל 14

גם אם עד כה עמדתם בכל התנאים, אך הויזה הקודמת שלכם הונפקה לכם בסיוע ההורים לכבוד הבר מצווה או בגיל נמוך יותר, לא תוכלו לחדש אותה, אלא רק לעשות חדשה.

אין הערות בויזה הקודמת

לא ניתן לחדש ויזה לארה"ב אם בנוכחית שלכם מוטבעות הערות כמו Clearance received או Waiver of ineligibility 2012

הנפקה בשנת 2008 ומעלה

את הויזה ניתן לחדש רק אם הנפקתה בוצעה בתחילת שנת 2008 ואילך, כלומר לאחר תאריך 31.12.2007, לא כולל.

מומלץ לבצע את החידוש באמצעות חברת מומחים

בחברת מומחים ממלאים עבורכם את בקשות החידוש ללא התערבות מצדכם, בשיחת טלפון פשוטה. בכך, אתם גם חוסכים לא מעט טרחה וגם מגדילים מאד את הסיכויים שלכם לבצע בהצלחה את החידוש, עם סיכוי קטן לסירוב הקונסולים.

נגישות