ויזה לארה"ב לחיילים בסדיר

אחת מהוויזות הקשות להשגה, הינה ויזה לארה"ב לחיילים בסדיר. עצם העובדה שחיילים בסדיר, אינם מחזיקים בעבודה קבועה ואינם יכולים להציג תלושי שכר, מוכיח כי אין להם עבודה קבועה ויציבה. מלבד זאת, אין הם שוכרים דירה או אין בבעלותם נכס, אשר מראה כי הם קשורים בנכס למדינת ישראל  לרוב חיילים מחפשים את עתידם גם במדינות אחרות כמו ארצות הברית, מה שגם מערי על קשיים בקבלת הויזה. חייל בסדיר, יידרש להמציא מסמכים רלוונטיים מהשלישות, שיעידו כי הוא נמצא תחת שירות סדיר בצה"ל .

רוב החיילים בסדיר, יתקשו לקבל ויזה לארצות הברית היות וחלק מהם מתכוננים לטיול לאחר שחרור מהצבא, כאשר הם מתכוונים לעבוד בעבודות לא חוקיות, היות וטיול לאחר צבא הינו טיול ארוך. המחויבות של חיילים בסדיר למדינה היא נמוכה, לאחר שישתחררו מהצבא, היות ואין להם קריירה או ילדים אשר מחזיקים אותם בישראל.

כיצד בכל זאת ניתן יהיה להוציא ויזה לחיילים בסדיר?

על מנת להגדיל את הסיכויים ולהקל על הוצאת ויזה לארצות הברית עבור חיילים בסדיר,  יש לפנות לחברה אשר מתמחה בנושא של סיוע למבקשי אשרת שהייה בארצות הברית. ראשית יש למלא טופס DS160 כאשר חברה זו, תסייע לכם במילויו, היות ומדובר על טופס ארוך מאוד הניתן בשפה האנגלית. יש לשלם אגרה בסך של 160$ אמריקאי ולהגיש  מסמכים רלוונטיים כגון אישור מהשלישות על העובדה כי מדובר בחייל בשירות סדיר המשרת בצבא ההגנה לישראל.

אם מדובר בחייל המעוניין בויזה מסוג 1B או2B שהיא וויזת תייר, עליו למלא את מטרת הבקשה במסגרת הוצאת ויזה לארה"ב באינטרנט, אם הוא בקר משפחה, עליו יהיה לציין מי הם והיכן הם מתגוררים, או את מסלול הנסיעה שלו בארה"ב ומשך הזמן שישהה בארה"ב.

גם חיילים משוחררים נתקלים בקשיים בהוצאת ויזה לארה"ב

 לא רק חיילים בסדיר, מתקשים לבצע הוצאת ויזה לארה"ב, כי אם גם חיילים משוחררים, כאשר הם מעוניינים להתחיל את עתידם, אם בארץ ואם בחו"ל, כאשר רובם חולמים על ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות-ארה"ב.גם העובדה שאנשים אלה צעירים רשויות ההגירה של ארה"ב, חוששים ובצדק, כי הם עשויים לנצל את  הויזה שלהם למטרת עבודה או השתקעות בארה"ב.. חיילים משוחררים רבים אשר בזמנו קיבלו ויזה לארצות הברית, עבדו בעבודות בלתי חוקיות וחלקם נתפסו כשוהים בלתי חוקיים, מה שמקשה היום על שאר הצעירים בהוצאת הויזה המיוחלת.

ישנם סוגי ויזה לארה"ב , כגון ויזה ללימודים, ויזה לעסקים, ויזה לתייר, ויזה למטרת חילוף משמרות עוד, יש לציין את סוג הויזה הדרושה, כבר במילוי הטופס שניתן לבצעו כאשר  קיים אתר המיועד עבור הוצאת ויזה באינטרנט. יש שמתייעצים עם עורכי דין המתמחים בסוגיית הגירה או שהייה ממושכת בארה"ב, או באמצעות חברות חיצוניות שמכירות את ההליכים ויודעות לסייע למבקשי הויזה כגון חיילים בסדיר בקבע או משוחררי צה"ל. המלצה היא לפנות לחברות אלה ולא למלא את הטופס לבקשת הויזה לבד, מה שיגדיל את הסיכויים לקבלתה.

 

 

 

נגישות