ויזה און ליין

 

ויזה באינטרנט- באופן עצמאי או באמצעות חברה המסייעת בקבלת הוויזה?

 אף אחד מאתנו, אשר מעוניין להגשים את החלום האמריקאי, ייקח על עצמו סיכון וינסה לבצע לבד את הוצאת ויזה לארה"ב באינטרנט, כי אם יעדיף לפנות אל חברה העוסקת בתחום זה  הסיכוי לקבלת ויזה יהיה רב יותר. יש לזכור כי שגרירות ארה"ב עוסקת במעל ל-100,000 בקשות לויזה בשנה וזוהי בהחלט כמות גבוהה מאוד של פניות ולכן לא תמיד קיים זמן לבצע ראיון אישי לכל מבקשי הויזה לארה"ב ופקידי השגרירות האמריקאית, מתבססים על מה שכתוב בטפסי הבקשה לאשרות השהייה.

מי שמעוניין הגיע לראיון בשגרירות, עליו למלא את טופס הבקשה כהלכה ואם הטופס לא ימולא נכון, הפקידים בשגרירות יכולים אף לסרב לוויזה. זו הסיבה שיש להשקיע במילוי הטופס ולהכיר טיפים להוצאת אשרת שהייה לארצות הברית, על מנת שיוכלו לסייע למבקשים במילוי נכון של הטפסים.

מתי מומלץ להתחיל בהליכי הוצאת ויזה לארצות הברית

 על מנת שלא יהיו לכם עיכובים שונים כמו למשל, מחזור במסמכים או בתקופות עמוסות כמו בעונת הקיץ, מומלץ להתחיל כחודש לפני מועד הטיסה לארה"ב את ההליכים של הוצאת ויזה לארצות הברית. רוב הויזות המבוקשות בישראל הינן ויזות תייר הנקראות : 1B ו-2B, אך ישנן ויזות נוספות ויש לציין בפירוש בטופס הבקשה לויזה באיזה סוג של ויזה אתם מעוניינים לארה"ב. יש לדעת כי הוצאת ויזה באינטרנט, מיועדת רק לויזה תייר ולא למטרות אחרות. תכו להתייעץ עם חברות וותיקות, אשר מתמחות בהוצאת ויזות מסוגים שונים, כך שתוכלו כבר להתחיל את ההליכים, כשאר אין מדובר בויזה לתייר.

הוצאת ויזה לארה"ב לתינוק

בקשות עבור ויזה לארה"ב הינן שונות במהותן, היות ויזות תייר, עשויות להיות גם הן שונות, במיוחד כאשר מדובר על ויזה לתינוק או ויזה לאדם שעבר את גיל 80. ראשית כמובן שתינוק אינו יכול להגיע לראיון בשגרירות ארה"ב וגם אדם בן שמונים פטור מראיון זה. מי שימלא את טופס DS160  יהיו הורים של התינוק. יש לציין כי הנפקת ויזה לארה"ב עבור תינוק, אינה שונה מהנפקת ויזה לארצות הברית עבור ילדים. גם אם לתינוק הייתה כבר ויזה קודמת לארה"ב, יש לחדש אותה בכל פעם כאשר מעוניינים לטוס לארצות ברית.

יש לציין כי אם לאחד ההורים של התינוק, היה סירוב כאשר ביקש ויזה לארצות הברית, יהיה קשה להוציא לתינוק אשרת שהייה בארה"ב. על מנת לבצע הוצאת ויזה לארה"ב עבור תינוק,יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

  • יש למלא את טופס הבקשה הוצאת וויזה לארה"ב
  • לצרף תמונות בגודל של 5X5 על רקע לבן
  • לשלם אגרה ולהביא אישור תשלום האגרה ע"ס 180 $
  • מכתב עבור שירות משלוחים המכיל 2 מסמכים
  • טופס רשמי עבור הורים וילדים

ויזה לתינוקות או לילדים להורים גרושים

 למרות שאין זה משנה בשגרירות ארה"ב כי הילד או התינוק הוא בן או בת להורים גרושים, היות ואם הונפק דרכון ישראלי לתינוק או לילד, סימן שהוריו חתמו במשרד הפנים על הנפקת הדרכון.יש להגיע אל שגרירות ארה"ב עם הדרכון של התינוק בתוקף ואם לאב ישנה כבר ויזה יש לצרף אותה לבקשה. הוצאת ויזה לארצות הברית לתינוק אורכת כשלושה שבועות, כאשר יש להציג מסמכים זהים לאלה שהמבוגרים מגישים כגון שלושה תלושי משכורת אחרונים, מכתב ממקום העבודה, חשבונות בנק הרשומים על שם ההורים וכל נכס הרשום בבעלותכם  כולל רכב.

כאשר אתם  בוחרים באפשרות של הוצאת ויזה באינטרנט עבור התינוק, יש למלא בטופס, כי מדובר בביקור בארצות הברית ושלא מדובר על סוגי וויזה לארה"ב  מסוג אחר כמו הגירה וכדומה.  במידה ומדובר על ביקור דחוף, לצורך טיפול רפואי בארה"ב, או ביקור של קרוב משפחה שהוא חולה מאוד, אשר נמצא בארצות הברית, ניתן יהיה לקבל את הויזה באופן מהיר, כבר בתום הראיון של ההורים בשגרירות ארה"ב.

ויזה לארה"ב לתינוק או לילד ניתנת לתקופה של 10 שנים

  יש לציין כי ויזה לתינוק לארה"ב או לילד, ניתנת לתקופה של 10 שנים. אם לאחד ההורים קיימת וויזה בתוקף, ניתן יהיה לצרף את הויזה ש התינוק לויזה בתוקף של אחד מההורים. חברות רבות מסייעות  בנושא של הוצאת ויזה לארה"ב באינטרנט, כשאר המחיר עליה הוא מופחת. ויזה לילד או תינוק, קלה יותר להנפקה, אך בכל זאת, יש להמתין עד לקבלתה ואז ניתן יהיה לרכוש כרטיסי טיסה לארצות הברית.

נגישות