התנהלות לקראת נסיעה לארה"ב

התנהלות לקראת נסיעה לארה"ב: קודם לתכנן את הטיול או קודם להוציא ויזה?

כשנוסעים לארה"ב, לכאורה הצעדים המקדימים נראים דומים לאלו של כל מדינה אחרת, ממדינות אירופה ועד מדינות המזרח הקרוב, הרחוק ודרום אמריקה, אך בפועל הדברים שונים לחלוטין. ארה"ב, בעלת הברית הראשונה והבלעדית של ישראל מתחזקת עמה קשרים על בסיס ויזות אזרח. מדוע זה קורה, והאם זה צפוי להשתנות בזמן הקרוב?

 קביעת מחלקת המדינה בארה"ב מי חייב ומי לא חייב לשאת ויזה נעשית על פי מדינתו של המבקש לבקר. במדינה בה שיעור הנדחים לקבלת ויזות, ובייחוד ויזת תייר מסוג B1, גדול, הסיכוי לכניסה לתוכנית הפטור זניח. המדינה האחרונה שביטלו בה את הצורך להוציא ויזה היא פולין, לפני כ- 3 חודשים. על אף כי שיעור הנדחים עמד בה על 5.56% בשנת 2015, והיה גבוה מזה של ישראל באותה תקופה, צנח השיעור ל- 2.8% בשנה הנוכחית מה שגרם לכניסתה לתוכנית הפטור. בישראל שיעור הנדחים כיום עומד על 5.68%, מה שמרחיק מאד את ההיתכנות לפטור מוויזה. לכן, המבקשים להגר או לבקר בארה"ב כתיירים צריכים לשאת עמם ויזה.

קודם כל תשריינו ויזה

כיום, כששיעור הדחייה במגמת עלייה ומתייצב על למעלה מ- 5% לא לוקחים סיכונים! גם אם נסעתם בעבר עם ההורים והחברים שלכם לארה"ב ואתם מכירים את כל השדרות בניו יורק בעל פה, יש סיכוי לא קטן בכלל שתיאסר כניסתכם לארה"ב! לכן, לא רק שכדאי לעשות ויזה לפני תכנון הטיול, מומלץ לא לעשות זאת לבד מול השגרירות אלא רק מול חברה המתמחה בהגדלת הסיכויים שלכם לקבל "כן" מנציגי השגרירות.

לקראת הסדרת הוויזה יש להתבסס על המסמכים הבאים

יש לגשת לשגרירות ארה"ב ולקבל טופס בקשה לקבלת ויזה. יש לשלם את אגרת הוויזה על סך 160 דולר ארה"ב ולתאם ראיון בשגרירות. בראיון יש להתייצב עם כל הטפסים שלכם, אגרה משולמת, מסמך מזהה (תעודת זהות) ודרכון. חשוב להגיע לראיון מוכנים, לתת תשובות בטוחות ולא מגמגמות, להפגין שליטה באנגלית ובכך להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל ויזה לארה"ב.

את הטיול מומלץ לתכנן אך ורק לאחר שכולכם (כקבוצה) הסדרתם ויזות

כיום, כשהסינון של השגרירות חריף מתמיד לא לוקחים סיכונים! תכננתם לצאת לטיול לארה"ב בקבוצה של 5 איש (לדוגמה)? המתינו עד שכולכם עברתם את פרוצדורת הוויזה והסדרתם אותה! כיום זה לא מובן מאליו בכלל ועשוי לארוך זמן לא מועט. רק לאחר שהוויזות של כולכם הוסדרו ניתן יהיה לתכנן בראש שקט את הטיול המיוחל. מאד חשוב להגיע מוכנים, למלא את הטפסים בזמן, ולהתייצב לראיון כשאתם בטוחים בתשובות שאתם נותנים. מומלץ להתכונן אליו בבית ימים לפני קביעתו. כך, תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל "כן" לגבי בקשתכם לוויזה אמריקאית. מאד חשוב לעשות זאת דרך חברת מומחים להוצאת הוויזה כדי להגדיל את הסיכויים שלכם להצליח בתהליך ולא להיות בסטטיסטיקת הנדחים.

נגישות