מה נדרש כדי להוציא ויזה לארה"ב?

כשמוציאים ויזה לארה"ב, נדרשים המסמכים הבאים: טופס DS160 לבקשת ויזה, אגרת תשלום ויזה על סך 160 דולר, מסמך מזהה כמו תעודת זהות ודרכון ישראלי בתוקף. נמפתח לקבלת הוויזה טמון בטופס DS160. הוא ארוך וכולל שאלות חודרניות, ובראשן: "האם בכוונתכם לחזור לישראל לאחר הביקור בארה"ב? מתי? ולשם מה"? בשגרירות האמריקאית לא רוצים רק לוודא שאתם חוזרים אלא שיש לכם מניע לחזור, כך שייכחד כל סיכוי שתישארו על אדמת ארה"ב באופן בלתי חוקי. לכן, מאד מומלץ לצרף לרשימת הטפסים שלכם גם ניירות המעידים על ההכרח שלכם לחזור לישראל לאחר השהייה בארה"ב.

את הוויזה מוציאים רק בחברת מומחים לוויזה לארה"ב

רק בחברה זו יוכלו להגיד לכם, בהתאם למצבכם, אלו מסמכים כדאי לכם להביא אתכם לריאיון על מנת להוכיח לקונסול שאתם עתידים לשוב לישראל ולא להתנחל בארה"ב באופן לא לגאלי. בנוסף, החברה מספקת שירות מילוי אונליין של טופס DS160 באופן יסודי המיועד אליכם ולמצבכם. את הוויזה חשוב להוציא רק דרך חברת מומחים על מנת לוודא כי אתם בדרך הנכונה להוצאתה. רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם ויזה לארה"ב בסבירות גבוהה, עם סיכוי נמוך להידחות.

צירוף מסמכים המעידים כי תחזרו לישראל

מסמכי קבלה לתואר אוניברסיטאי או תואר מכללה, מסמכי קבלה למקום עבודה בישראל כולל תאריך התחלת עבודה, וכל מסמך אחר המעיד שאתם עומדים לחזור לישראל בתאריך מסוים יעזרו לכם מאד לקבל את הוויזה. אחת הסיבות העיקריות לדחיות של וויזות ארה"ב בישראל היא אי המובהקות מצד הקונסולים ופקידי השגרירות שאתם צפויים לחזור לישראל. אם יהיה להם ספק הכי קטן שאתם תתנחלו שם באופן לא חוקי, הם מראש לא יאשרו לכם ויזה. לכן, סטודנטים, הייטקיסטים, מוזיקאים ואנשים שעובדים במקצועות טכנולוגיים ומדעיים מוכרים הם מראש בעלי סיכוי גבוה יותר לקבלת הוויזה מאשר אנשים שעובדים במשלחי יד פשוטים וצנועים יותר. לשם כך בדיוק נדרשת חברת מומחים שיכולה להציג כל מועמד כבעל מקצוע מוכר המזכה בנקודות זכות חיוביות בדרך כלל על ידי קונסולים המשרתים את ארה"ב ברחבי העולם, ובפרט בישראל.

במהלך הריאיון

מומלץ להגיע לריאיון כשאתם ברמת שליטה טובה באנגלית. ישנו סיכוי טוב שלא תצטרכו בכלל להשתמש בזה, כי רבים מהקונסולים יודעים עברית, אבל יש לא מעט מהם שאינם יודעים וייתכן הכי הם יהיו היחידים שיתפנו לטפל בבקשתכם. במקרה כזה מומלץ להפגין שליטה טובה באנגלית ולהיעזר במתורגמן על מנת להבטיח שהבנתם מה שואלים אתכם ושיש לכם מה להשיב באופן מידי. יצוין כי הפקעת הדרכון מכם לשבוע ימים והחזרתו על ידי שליח הוא סימן שצלחתם את הריאיון. השארת הדרכון בידיכם ושחרור הביתה מעידים כי נדחיתם. בכל מקרה,  נציגי הקונסול שראיין אתכם יודיעו לכם במקום אם עברתם או לא וידרשו מכם לפעול עם דרכונכם בהתאם: להשאיר אותו בשגרירות ולהמתין כעבור שבוע לנציג דואר שליחים שיגיע לביתכם, או לקחת אותו אתכם במקרה של דחייה.

נגישות