שאלות נפוצות

אף אחד מאתנו, אשר מעוניין להגשים את החלום האמריקאי, ייקח על עצמו סיכון וינסה לבצע לבד את הוצאת וויזה לארה"ב באינטרנט, כי אם יעדיף לפנות אל חברה העוסקת בתחום זה  הסיכוי לקבלת וויזה יהיה רב יותר. יש לזכור כי שגרירות ארה"ב עוסקת במעל ל-100,000 בקשות לוויזה בשנה וזוהי בהחלט כמות גבוהה מאוד של פניות ולכן לא תמיד קיים זמן לבצע ראיון אישי לכל מבקשי הוויזה לארה"ב ופקידי השגרירות האמריקאית, מתבססים על מה שכתוב בטפסי הבקשה לאשרות השהייה.

מי שמעוניין הגיע לראיון בשגרירות, עליו למלא את טופס הבקשה כהלכה ואם הטופס לא ימולא נכון, הפקידים בשגרירות יכולים אף לסרב לוויזה. זו הסיבה שיש להשקיע במילוי הטופס ולהכיר טיפים להוצאת אשרת שהייה לארצות הברית, על מנת שיוכלו לסייע למבקשים במילוי נכון של הטפסים.

על מנת שלא יהיו לכם עיכובים שונים כמו למשל, מחזור במסמכים או בתקופות עמוסות כמו בעונת הקיץ, מומלץ להתחיל כחודש לפני מועד הטיסה לארה"ב את ההליכים של הוצאת וויזה לארצות הברית. רוב הוויזות המבוקשות בישראל הינן וויזות תייר הנקראות : 1B ו-2B, אך ישנן וויזות נוספות ויש לציין בפירוש בטופס הבקשה לוויזה באיזה סוג של וויזה אתם מעוניינים לארה"ב. יש לדעת כי הוצאת וויזה באינטרנט, מיועדת רק לוויזה תייר ולא למטרות אחרות. תכו להתייעץ עם חברות וותיקות, אשר מתמחות בהוצאת וויזות מסוגים שונים, כך שתוכלו כבר להתחיל את ההליכים, כשאר אין מדובר בוויזה לתייר.

בקשות עבור וויזה לארה"ב הינן שונות במהותן, היות וויזות תייר, עשויות להיות גם הן שונות, במיוחד כאשר מדובר על וויזה לתינוק או וויזה לאדם שעבר את גיל 80. ראשית כמובן שתינוק אינו יכול להגיע לראיון בשגרירות ארה"ב וגם אדם בן שמונים פטור מראיון זה. מי שימלא את טופס DS160  יהיו הורים של התינוק. יש לציין כי הנפקת וויזה לארה"ב עבור תינוק, אינה שונה מהנפקת וויזה לארצות הברית עבור ילדים. גם אם לתינוק הייתה כבר וויזה קודמת לארה"ב, יש לחדש אותה בכל פעם כאשר מעוניינים לטוס לארצות ברית.

יש לציין כי אם לאחד ההורים של התינוק, היה סירוב כאשר ביקש ויזה לארצות הברית, יהיה קשה להוציא לתינוק אשרת שהייה בארה"ב. על מנת לבצע הוצאת ויזה לארה"ב עבור תינוק,יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

  • יש למלא את טופס הבקשה הוצאת וויזה לארה"ב
  • לצרף תמונות בגודל של 5X5 על רקע לבן
  • לשלם אגרה ולהביא אישור תשלום האגרה ע"ס 180 $
  • מכתב עבור שירות משלוחים המכיל 2 מסמכים
  • טופס רשמי עבור הורים וילדים

למרות שאין זה משנה בשגרירות ארה"ב כי הילד או התינוק הוא בן או בת להורים גרושים, היות ואם הונפק דרכון ישראלי לתינוק או לילד, סימן שהוריו חתמו במשרד הפנים על הנפקת הדרכון.יש להגיע אל שגרירות ארה"ב עם הדרכון של התינוק בתוקף ואם לאב ישנה כבר וויזה יש לצרף אותה לבקשה. הוצאת וויזה לארצות הברית לתינוק אורכת כשלושה שבועות, כאשר יש להציג מסמכים זהים לאלה שהמבוגרים מגישים כגון שלושה תלושי משכורת אחרונים, מכתב ממקום העבודה, חשבונות בנק הרשומים על שם ההורים וכל נכס הרשום בבעלותכם  כולל רכב.

כאשר אתם  בוחרים באפשרות של הוצאת וויזה באינטרנט עבור התינוק, יש למלא בטופס, כי מדובר בביקור בארצות הברית ושלא מדובר על סוגי וויזה לארה"ב  מסוג אחר כמו הגירה וכדומה.  במידה ומדובר על ביקור דחוף, לצורך טיפול רפואי בארה"ב, א ביקור של קרוב משפחה שהוא חולה מאוד, אשר נמצא בארצות הברית, ניתן יהיה לקבל את הוויזה באופן מהיר, כבר בתום הראיון של ההורים בשגרירות ארה"ב.

יש לציין כי וויזה לתינוק לארה"ב או לילד, ניתנת לתקופה של 10 שנים. אם לאחד ההורים קיימת וויזה בתוקף, ניתן יהיה לצרף את הוויזה ש התינוק לוויזה בתוקף של אחד מההורים. חברות רבות מסייעות  בנושא של הוצאת וויזה לארה"ב באינטרנט, כשאר המחיר עליה הוא מופחת. וויזה לילד או תינוק, קלה יותר להנפקה, אך בכל זאת, יש להמתין עד לקבלתה ואז ניתן יהיה לרכוש כרטיסי טיסה לארצות הברית.

יש לציין כי אם לאחד ההורים של התינוק, היה סירוב כאשר ביקש ויזה לארצות הברית, יהיה קשה להוציא לתינוק אשרת שהייה בארה"ב. על מנת לבצע הוצאת ויזה לארה"ב עבור תינוק,יש לפעול על פי ההנחיות הבאות:

  • יש למלא את טופס הבקשה הוצאת וויזה לארה"ב
  • לצרף תמונות בגודל של 5X5 על רקע לבן
  • לשלם אגרה ולהביא אישור תשלום האגרה ע"ס 180 $
  • מכתב עבור שירות משלוחים המכיל 2 מסמכים
  • טופס רשמי עבור הורים וילדים

אנשים המעוניינים לבקר בארה"ב , יצטרכו להנפיק וויזה לארה"ב, כך שיוכלו להיכנס למדינות ארצות הברית לתקופה המצוינת בוויזה ולמטרת טיול בלבד. זוהי למעשה וויזת תייר. הוויזה צריכה להיות מונפקת בשגרירות ארה"ב וזאת לאחר מילוי טפסים בקפידה וקביעת ראיון בשגרירות להחלטה בדבר אישור מתן אשרת שהייה לארצות הברית.

ניתן למצוא את הטופס שהוא למעשה טופס הבקשה לוויזה, הנקרא  טופס DS160 . מי שיודע היטב את השפה האנגלית, יוכל למלא את הטופס בשפה האנגלית ואם ישנם קשיים, מוטב למסור את העבודה בידיהן המיומנות של חברות המסייעות במילוי טפסים עבור הוצאת וויזה לארצות הברית. טופס זה הוא מאוד ארוך ותמצאו בו שאלות לגבי הפרטים האישיים של מבקש אשרת השהייה, אם כבר שהה בעבר בארה"ב, מדינות שמבקש הבקשה ביקר בהן ב-5 השנים האחרונות, שאלות לגבי השירות הצבאי ושאלות לגבי ביטחון פנים ובדיקות אחרות כגון בדיקות רקע.

כל בקשה חייבת בתמונת פספורט העונה על הקריטריונים של נהלי שגרירות ארה"ב

לכל בקשה של וויזה לארצות הברית, יש לצרף תמונת פספורט בגודל של 5X5 ועל רקע לבן. אם אתם נוהגים לבוש משקפיים, יש להורידם ולוודא כי יראו בתמונה גם את האוזניים שלכם. לאחר שמילאתם את טופס הבקשה וצירתם לו תמונה העונה על הקריטריונים, יש לשלם את אגרת הווזה, שעלותה היא 160$. יש לתאם מועד לראיון וההמתנה היא מעל לשבועיים.  תהליך הראיון בשגרירות ארה"ב הינו קצר יחסית. הנציג יבקש מסמכים וישאל כמה שאלות כגון מה מטרת הטיול, היעדים שאליהם אתם מתכוונים להגיע, מקום העבודה שבו אתם עובדים כיום, שותפים שיוצאים עמכם לטיול וכדומה. שאלות אלה הינן משמעותיות עבור הוצאת וויזה לארה"ב.

גם אם ביצעתם הוצאת וויזה באינטרנט לארצות הברית, וודאו כי הטפסים ימולאו נכון ואם אינכם יודעים היטב את השפה האנגלית, מוטב כי תסתייעו עם חברות המתמחות בהגשת טפסי וויזה לאחר מילוי נכון, היות וטופס שלא ימולא כהלכה, יכול גם להיתקל בסירוב משגרירות ארה"ב. יש לשלם אגרה על סך של 160 $ ויש לתאם מראש את הראיון בשגרירות. יש לציין, כי קיימים סוגי וויזה לארה"ב באינטרנט, כך שניתן יהיה לבחור ביניהן את המתאימה, אם מדובר בוויזה אחרת כמו וויזה ללימודים, לעסקים וכדומה.

אישורי ביקור בארה"ב נקראים ויזה לארצות ברית אשר בלעדי וויזה זו, לא ניתן יהיה להיכנס למדינות יבשת זו. אישור שהייה זה, נועד בעצם, לשלוט בזרם הנכנסים אל ארה"ב. בגלל חוסר במקומות העבודה בארה"ב  והעוני המחפיר שנמצא במקומות רבים בשל מהגרים לא חוקיים שנכנסו למדינות ארה"ב. ממשלת ארה"ב, נלחמת קשות המהגרים לא חוקיים, אשר מעוניינים ליהנות מארץ האפשרויות הבלתי מגבלות, כאשר הם תופסים מקומות עבודה שאזרחי ארה"ב יכלו ליהנות מהם.

רבים פונים לרשת על מנת להתחיל בהליך הוצאת וויזה  לארה"ב באינטרנט, אך יש לדעת למלא נכון את הטפסים הנכונים, כך שלא תהיה סיבה לפסילת הוויזה מי שאינו יודע היטב את השפה האנגלית, מומלץ שיקבל סיוע ויפנה לחברה אשר מתמחה בהשגה מהירה ובטוחה יותר של שהיות אשרה לארה"ב. הטופס המוכר שיש מלא, הינו טופס 160 DS שהוא למעשה השלב הראשון בהליכי הוצאת האשרה.

ישנן סיבות נוספות לבירוקרטיה שמנחילה ארה"ב על מהגרים שמעוניינים להגיע אליה באמצעיות הוצאת וויזה לארה"ב, כמו הטרור והפיגועים הרבים שנעשו בארה"ב. השליטה על כניסת זרים לגבולות מדינותיה של ארה"ב, הינה אמצעי יעיל למלחמה בבעיות הרבות שממנה היא סובלת כיום. יש לדעת ולהכיר את המערך הפקידותי ואת התהליך המתקיים בהנפקת אשרת שהייה לארה"ב. כאשר תכירו כמו טיפים להוצאת וויזה למדינות ארה"ב, תוכלו בהחלט להגדיל את סיכוייכם לקבל אשרת שהות באופן מהיר יותר.

ראשית, עליכם למלא מסמכים על מנת להתחיל אם הליכי הוצאת וויזה לארצות ברית, לשלם על העלויות של האגרות ולאחר מכן, יש להתכונן לראיון בשגרירות ארה"ב. חלק זה של הליכים לקבלת אשרת השהייה, הינו החשוב מכל, היות ואנשי השגרירות יכולים לחוות ולהכיר את מבקשי אשרות השהייה לארה"ב באופן אישי , כך שבאמצעות הראיון האישי בשגרירות ארה"ב, ניתן לא להיות מוגבלים בבירוקרטיה מסורבלת ואפילו כובלת, מה שיגרום למבקשים לקבל את הוויזה הנחשקת. עליכם לגרום לכך שתצליחו בראיון וישנם טיפים שונים שיש ליישם אותם.

ראשית, שימו לב להופעתכם האישית. הישראלים, נוהגים ללבוש רק מה שנוח להם וזוהי טעות מהותית, אשר עשויה לפגוע בקבלת אשרת השהייה בארצות הברית. יש להיות לבושים בבגד רשמי כמו מכנס מחויט וחולצה מכופתרת לגברים. נשים יכולות ללבוש חליפה או שמלה יפה {בשום פנים ואופן לא ללבוש ג'ינס וחולצת טריקו}. יש לגרום למראיין  שיחוש כי אתם בטוחים וכנים בכוונותיכם ולא להראות שאתם מעוניינים להיכנס לארה"ב על מנת לעבוד באופן לא חוקי.

ישנן סוגי וויזה לארה"ב שיש לבחור נכון בבקשת הוויזה המתאימה. לדוגמא: וויזת תייר הנקראת 2B, ו-1B שהיא הנפוצה  ביותר ולרוב היא מבוקשת ב-90% מהבקשות לאשרות השהייה. וויזה זו למעשה, מקנה שהות של 180 יום בארה"ב ומחזיקים בוויזה זו, יכולים לטייל, לבקר קרוב משפחה, להשתתף בתחרויות, ללמוד במסגרת קורסים או לימודים שהם אינם לימודים אקדמאיים, לקבל טיפולים רפואיים, להשתתף בכנסים או וועידות ולהתייעץ עם שותפים עסקיים. הוויזה השנייה היא וויזה לילדים מתחת לגיל 14, כאשר מדבר לרוב בפעוטות שיש להנפיק עבורם וויזה מיוחדת. וויזה זו, תופסת גם למבוגרים, קשישים בגיל 80 ומעלה. וויזות אלה, של פעוטות וקשישים, אינה מחייבת בראיון אישי בשגרירות ארה"ב . מצד שני וויזה זו, מצריכה מילוי טפסים ושליחתם לשגרירות. וויזה מסוג זה, ניתנת לתקופה של  10 שנים.

בוויזות הרגילות למטרת ביקור, ניתן יהיה לבצע הוצאת וויזה באינטרנט, אך לגבי וויזות אחרות כמו וויזה לסטודנט לארה"ב הנקראת 2M,1M, ,2F,1F שמיועדת ללימודים  מתמשכים. ישנו הבדל בין וויזות לסטודנטים, כאשר וויזה מסוג M מיועדת ללימודים שאינם אקדמיים ואילו וויזה מסוג F, מיועדת ללימודים אקדמאיים באוניברסיטאות של ארה"ב.  ישנה הקלה למי שמחזיק בדרכון אירופאי –ESTA, כך שבעלי דרכון אירופאי יוכלו  לבצע את שלבי הוצאת וויזה לארצות הברית ביתר קלות. וויזה זו, מקנה שהייה של 90 יום והיא תקפה לשנתיים ימים. חלק מאזרחי אירופה, זכאים לקבל פטור מוויזה לארה"ב ולכן, מומלץ לבדוק את הרשימה ולמצוא את המדינות הרלבנטיות באתר שגרירות ארה"ב.

ויזות חילופי מבקרים הנקראת 2J, 1J הינה וויזה שמתאימה לחילופי סטודנטים, או למטרת הכשרה מיוחדת, כאשר מדובר על מרצים בכירים, פרופסורים וכדומה. וויזה מסוג זה, אינה מאפשרת  למקבליה, לעבוד במשך השהות בארה"ב.

וויזה משקיעים או סוחרים, מסוג 2E,1E מיועדת לאנשים המעוניינים לבצע עסקאות שונות בתחום התקשורת, התיירות, התחבורה, הביטוח או הבנקאות הבינלאומית. וויזה מסוק 1E, מיועדת למשקיעים הפרטיים או מטעם חברות שונות. וויזה מסוג2E אינה מוגבלת מבחינת הזמן וניתן להאריכה, כל עוד מחזיקיה עומדים בתנאי הוויזה.

 

הוויזה הקצרה ביותר הינה וויזה מסוג D או 1C וכאן הכוונה היא לאנשי צוות אשר מגיעים לשהייה קצרה במסגרת תפקידים שונים בארה"ב. מדובר על אנשי צוות של ספינות, מטוסים, כגון דיילים, טייסים שפים וכדומה. גם אנשים בעלי תפקידים בכירים במסגרות הללו, יהיו זכאים לשהות מקסימאלית של עד ל-29 יום.

אחת מהוויזות הקשות להשגה, הינה וויזה לארה"ב לחיילים בסדיר. עצם העובדה שחיילים בסדיר, אינם מחזיקים בעבודה קבועה ואינם יכולים להציג תלושי שכר, מוכיח כי אין להם עבודה קבועה ויציבה. מלבד זאת, אין הם שוכרים דירה או אין בבעלותם נכס, אשר מראה כי הם קשורים בנכס למדינת ישראל  לרוב חיילים מחפשים את עתידם גם במדינות אחרות כמו ארצות הברית, מה שגם מערי על קשיים בקבלת הוויזה. חייל בסדיר, יידרש להמציא מסמכים רלוונטיים מהשלישות, שיעידו כי הוא נמצא תחת שירות סדיר בצה"ל .

רוב החיילים בסדיר, יתקשו לקבל וויזה לארצות הברית היות וחלק מהם מתכוננים לטיול לאחר שחרור מהצבא, כאשר הם מתכוונים לעבוד בעבודות לא חוקיות, היות וטיול לאחר צבא הינו טיול ארוך. המחויבות של חיילים בסדיר למדינה היא נמוכה, לאחר שישתחררו מהצבא, היות ואין להם קריירה או ילדים אשר מחזיקים אותם בישראל.

על מנת להגדיל את הסיכויים ולהקל על הוצאת וויזה לארצות הברית עבור חיילים בסדיר,  יש לפנות לחברה אשר מתמחה בנושא של סיוע למבקשי אשרת שהייה בארצות הברית. ראשית יש למלא טופס DS160 כאשר חברה זו, תסייע לכם במילויו, היות ומדובר על טופס ארוך מאוד הניתן בשפה האנגלית. יש לשלם אגרה בסך של 160$ אמריקאי ולהגיש  מסמכים רלוונטיים כגון אישור מהשלישות על העובדה כי מדובר בחייל בשירות סדיר המשרת בצבא ההגנה לישראל.

אם מדובר בחייל המעוניין בוויזה מסוג 1B או2B שהיא וויזת תייר, עליו למלא את מטרת הבקשה במסגרת הוצאת וויזה לארה"ב באינטרנט, אם הוא בקר משפחה, עליו יהיה לציין מי הם והיכן הם מתגוררים, או את מסלול הנסיעה שלו בארה"ב ומשך הזמן שישהה בארה"ב.

לא רק חיילים בסדיר, מתקשים לבצע הוצאת ויזה לארה"ב, כי אם גם חיילים משוחררים, כאשר הם מעוניינים להתחיל את עתידם, אם בארץ ואם בחו"ל, כאשר רובם חולמים על ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות-ארה"ב.גם העובדה שאנשים אלה צעירים רשויות ההגירה של ארה"ב, חוששים ובצדק, כי הם עשויים לנצל את  הוויזה שלהם למטרת עבודה או השתקעות בארה"ב.. חיילים משוחררים רבים אשר בזמנו קיבלו וויזה לארצות הברית, עבדו בעבודות בלתי חוקיות וחלקם נתפסו כשוהים בלתי חוקיים, מה שמקשה היום על שאר הצעירים בהוצאת הוויזה המיוחלת.

ישנם סוגי וויזה לארה"ב , כגון וויזה ללימודים, וויזה לעסקים, וויזה לתייר, וויזה למטרת חילוף משמרות עוד, יש לציין את סוג הוויזה הדרושה, כבר במילוי הטופס שניתן לבצעו כאשר  קיים אתר המיועד עבור הוצאת וויזה באינטרנט. יש שמתייעצים עם עורכי דין המתמחים בסוגיית הגירה או שהייה ממושכת בארה"ב, או באמצעות חברות חיצוניות שמכירות את ההליכים ויודעות לסייע למבקשי הוויזה כגון חיילים בסדיר בקבע או משוחררי צה"ל. המלצה היא לפנות לחברות אלה ולא למלא את הטופס לבקשת הוויזה לבד, מה שיגדיל את הסיכויים לקבלתה.

מי שכבר עבר את תהליך הוצאת וויזה לארה"ב,, יודע, כי יש לבצע כמה פעולות על פי הסדר אשר הוגדר בשגרירות ארה"ב בישראל. יש למלא את הטופס בשפה האנגלית. טפסים אלה, הינם טפסי בקשה הנקראים טופס DS160 . טופס זה זמין באתר האינטרנט של השגרירות ויש למלאו בשפה האנגלית. יש למלא את מהות הבקשה לוויזה ובתום מילוי טופס זה שהוא ארוך מאוד ומכיל כ-16 עמודים, תקבלו דף אישור שיש להדפיסו. השלב הבא הינו תשלום האגרה אשר עומדת ע"ס של 160$. סכום זה, נגבה בשקלים ישראליים וניתן לשלם אותו הן באמצעות המוקד הטלפוני של שגרירות ארה"ב או באמצעות דואר ישראל.

 יש לציין כי את תשלום האגרה עבור הוצאת ויזה לארה"ב באינטרנט, ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי באתר עצמו. השלב השלישי, הינו ראיון בשגרירות ארה"ב כאשר ניתן יהיה לקבוע תור באמצעות אתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב. ההמתנה לתור זה, אורכת מספר שבועות. יש להגיע במועד שנקבע יחד עם מסמכים שיש להכין מראש כגון: דרכון בתוקף, שתי תמונות העומדות בקריטריונים של הוצאת וויזה לארצות הברית .

 

מי שמעוניין להיות במסגרת לימודית בארה"ב, עליו לדעת כי ישנם סוגי וויזה לארה"ב, כמו וויזה לסטודנט. וויזה ללימודים אקדמאים באוניברסיטאות של ארה"ב הינן וויזות מסוג F1. אם ישראלים מעוניינים להשתתף בקורסים קצרים ואין צורך לקבל עבורם וויזות ללימודים, יכולים ללמוד על בסיס של וויזת תייר מסוג 1B ו-2B. ישנם כאלה שהם בעלי פטור מוויזה והם אינם פטורים מהוצאת וויזת לימודים המתאימה למסגרת הלימודית שאליה הם מעוניינים להירשם כגון מסגרת ארוכה של לימודים אקדמאיים.

הגשת בקשה עבור וויזת לימודים לארה"ב, אינה פשוטה ובמיוחד למי שאינו בקיא בדרישות של משרד החוץ האמריקאי. מי שמעוניין ללמוד בארה"ב וכבר השקיע מאמצים לא מעטים בהליך קבלה ללימודים, לבטח כבר הוציא סכומי כסף לא קטנים. בנוסף, בכל מהלך שנת הלימודים הראשונה בארה"ב, אסור לסטודנטים לעבוד. רק לאחר תום שנת הלימודים הראשונה באוניברסיטה, רשאי יהיה הסטודנט לעבוד מחוץ לקמפוס של האוניברסיטה, וזאת בתנאי שהעבודה, אינה קשורה ישירות לתחום הלימודים של אותו סטודנט.

כפי שראיתם הנפקת וויזה, הינה תהליך ארוך ומסורבל ולכן, פנייה אל חברה מוכרת אשר תסייע לכם למלא את הטפסים, תכין אתכם לראיון בשגרירות ארה"ב ואף תקבע לכם את המועד, יאפשרו לכם לקבל וויזה , האופן המהיר והיעיל ביותר, ללא צורך של התרוצצות וכן, פניי זו לחברה העוסקת שני בסיוע לקבלת וויזה לארצות הברית, תהיה שווה, כשר אתם תהיו בראש שקט.

יש לעבור על הטופס שוב לפני שתשלחו אותו לשגרירות ארה"ב

בגלל שמדובר על הקפדה ודיוק במילוי טופס DS160' חובה לעבור על הטופס כמה פעמים לאחר מילויו , כך שתהיו בטוחים כי לא החסרתם אף פרט ועניתם על כל השאלות הפרטים. תוכלו תמיד לחזור לשלב הקודם בטופס אם אתם סבורים כי רשמתם פרטים לא נכונים, או שביצעתם טעות במילוי הטופס. כאשר אתם בטוחים במאת האחוזים שמילאתם נכון את הטופס, תוכלו לשלוח אותו. בסיום השליחה של הטופס, יופי דף אישור וברקוד יחד עם תמונתכם. במסגרת הוצאת וויזה לארה"ב באינטרנט,  תתבקשו להעלות תמונה שלכם על פי הקריטריונים של ארצות ברית. תמונה זו, חייבת להיות בגודל של 5X5, צבעונית ועדכנית. בכל חנות צילום, מכירים את הקריטריונים של סוג התמונות הנדרשות לצירוף האשרה לארה"ב

מלבד התמונה שישנה כבר בטופס הוצאת וויזה לארצות הברית, תצטרכו להביא לראיון בשגרירות ארה"ב, תמונה נוספת. ניתן גם להגיש את הבקשה לאשרה בארצות הברית לא תמונה, אך ביום הראיון, יש להגיע עם התמונה הדרושה. יש לדעת כי קיימים כמה סוגי וויזה לארה"ב: וויזה תייר, וויזה ללימודים אקדמאים, וויזה לחילופי סטודנטים, אשר  מיועדת למרצים, פרופסורים ועוד. וויזה מסוג זה, אינה מאפשרת למחזיקיה לעבוד בארה"ב. וויזה חילופי מבקרים נקראת 2J או 1J. גם וויזה למשקיעים או למטרות מסחר הנקראת 1E, או 2E מיועדת לאנשי עסקים והיא אינה מוגבלת מבחינת הזמן, כל עוד מחזיקי וויזה מסוג זה, עומדים בתנאיה.

טיול לארה"ב הינו החלום של ישראלים רבים, במיוחד מי שהשתחרר מהצבא זה מכבר. תצטרכו להגיש בקשה עבור  ויזה לארה"ב. יש למלא טפסים שזה השלב הראשוני לקבלת אשרה לארה"ב. יש לציין כי הליך זה של הוצאת האשרה עשוי לקח זמן, במיוחד כאשר תבקשו את האשרה בתקופת החגים כגון פסח, ראש השנה או סמוך לחופשת הקיץ. יש למלא נכון את הטופס המורכב מעשרות שאלות ועליכם לדעת אנגלית טוב, אחרת טעות במילוי הטופס של הוצאת וויזה לארה"ב, יגרום לסירוב. חברות רבות בישראל, מתמחות במילוי נכון של הטפסים וקביעת ראיון בשגרירות ארה"ב, כך שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים, כי הסיכוי לקבלת אשרת שהייה לארה"ב יהי גדול וסביר יותר.

 

כל טופס בקשה עבור ויזה לארצות הברית, מסומן בקוד זיהוי ויש להעתיק קוד זה, היות ואם תהיו מעוניינים להמשיך ולמלא את הטופס במועד אחר, תזדקקו למספר הקוד על מנת שתוכלו להיכנס לאתר האינטרנט. אם במשך 20 דקות לא ביצעתם אי איזו שהיא פעולה בטופס, תיאלצו למלא את הטופס מחדש. כאשר יעברו 30 יום ממועד תחילת מילוי הבקשה ועדיין לא סיימתם את מילוי הטופס, תצטרכו למלא טופס בקשה חדש עבור הוויזה לארצות הברית.. יש לשמור את הבקשה בקובץ במחשב, מה שיאפשר לכם פרק זמן ארוך יותר למטרת מילוי הבקשה כאשר אתם.מבצעים הוצאת ויזה באינטרנט

 

ישנם קריטריונים שיש לעמוד בהם, בעת הוצאת ויזה לארה"ב באינטרנט. תחילה יש להכין את המסמכים הדרושים והחיוניים לפני מלוי טופס לבקשת אשרה לארה"ב. עליכם להכין דרכון בתוקף, שתי תמונות פספורט בגודל של 5X5, כאשר הן עומדות בדרישות וכן, מסמכים נוספים, אשר תלויים על פי סוגי ויזה לארה"ב. אם תיפנו לחברה המסייעת במילוי טפסים אלה, תוכלו לקבל פרטים לחגבי המסמכים הדרושים לכם למשל לאשרות שאינן וויזות תייר, כי אם וויזות לסטודנטים, לאנשי עסקים ועוד.

במידה והחלטתם לטוס לארה"ב ואין לכם ויזה לארה"ב בתוקף, תצטרכו להגיש בקשה ולמלא טפסים הכרחיים לקבלת אשרת השהייה ביבשת זו. רוב הישראלים יהיו חייבים לעבור הליך זה, כשאר ניתן יהיה להוריד את הטופס ברשת, אם באמצעות נאתר של שגרירות ארה"ב, או באתרים של חברות פרטיות, אשר תסייענה לכם תמורת תשלום, להגיע בקלות לוויזה המיוחלת.

מילוי הטופס, לאחר הוצאת וויזה באינטרנט, עשוי להיות מורכב ומסובך להרבה אנשים, גם אלה שדוברים היטב את השפה האנגלית. טופס מהותי זה, שהוא השלב הראשוני בהתחלת ההליכים להוצאת הוויזה, נקרא טופס DS160 . על מנת שתהיו בטוחים כי הוויזה לארצות הברית תאושר והסיכויים לקבלה יהיו גבוהים יותר, מומלץ להסתייע בחברות, אשר מעסיקות אנשי מקצוע, אשר מתמחים במילוי הטפסים ושאר השלבים כגון ראיון בשגרירות ארה"ב, כך שתהיו בטוחים ומוכנים לכך מראש.

 

השלב השני החשוב כאשר אתם תגישו כבר בקשה עבור וויזה לארצות הברית, הינו כאמור ראיון בשגרירות ארה"ב.גם את השלב הזה, תוכלו לעבור בהצלחה, כשר חברות המסייעות בהגשת טפסי וויזה לארצות הברית, יכולות להכין אתכם לראיון זה, כאשר הן כבר יודעות מראש מה השאלות שישאלו אתכם בשגרירות ומה עליכם להכין לפני כמו למשל: דוחות בנקים של שלושת החודשים האחרונים, שלושה ודשים של תלושי משכורת, נכס או רכב על שמכם ועוד.

כפי שאתם מסיקים מכך, הוצאת וויזה לארה"ב, היא אינה עניין פשוט ולכן, ככל שתסתייעו עם חברה העוסקת בכך שנים ואחוז ההצלחה שלה הינו גבוה, כך ששווה להסתייע עם אחת החברות המובילות בתחום של הוצאת וויזה לארצות הברית. כדי כי תיפנו למקצוענים אמיתיים, היות וטופס הבקשה עבור וויזה למדינה כמו ארה"ב , מכיל 16 עמודים הכתובים כולם בשפה האנגלית.

כולם מעוניינים בהצלחה שמדובר בטיול החלומי לארהב ומפחדים שלא להיתקל בסירוב, כאשר הם מעוניינים להגיע לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, אם אתם מתכננים טיול, או לימודים בארה"ב. כדאי כי החלום שלכם יתגשם ותוכלו להצליח בו, אם תיפנו  לאחת החברות המובילות בתחום וביררתם, כי אחוזי ההצלחה שלה הינם מהגבוהים בי כל החברות. אם אתם מעוניינים לא להסתבך במילי הטופס לאשרת שהייה בארצות הברית וללכת על בטוח, כדאי כי תיפנו לחברה שמתמחה בנושא זה ומעסיקה אנשי מקצוע בתחום ש אשרות לארצות הברית. החברה תלווה אתכם מתחילת ההליך ועד לסיומו ותעמוד לשירותכם בכל שאלה או בעיה שעשויה לצוץ בשלב ההליכים.

 

נגישות