וויזה לארצות הברית

ישראל איננה משתייכת ל-38 המדינות אשר פטורות מאשרת שהייה לארה"ב. הליך זה הינו בירוקראטי ויש להיות מודעים לדרישות והחוקים להליכי הוצאת וויזה לארה"ב. אזרחים ישראלים המחזיקים באזרחות נוספת של אחת מהמדינות שכן כלולות ברשימת 38 המדינות הפטורות מוויזה לארה"ב פטורים מהגשת בקשה לוויזה לארה"ב. אזרחים בעלי אזרחות נוספת מרשימת המדינות הפטורות מוויזה לארה"ב רשאים לשהות בארה"ב לתקופה שאינה עוברת 90 יום.

הוצאת ויזה לארה"ב  לבעלי אזרחות נוספת היא כל עוד מטרת הנסיעה תואמת לוויזה כאשר מדובר כאמור על תקופה של 90 יום . על מנת להיכנס לתכנית הפטורה מוויזה, יש להירשם לתכנית זו. 

במידה ונדחתה הבקשה, לא תינתן אפשרות להגיש בקשה נוספת עבור וויזה סטנדרטית לארה"ב! – וויזת תייר לארה"ב.

מהי וויזת תייר ולמי היא מיועדת?

יש לציין, כי הוויזה הפופולארית ביותר לשהייה בארצות הברית, הינה וויזת תייר. היות ורוב הישראלים מגישים בקשה לאישור שהייה זה. וויזה זו, מיועדת עבור ויזת למטרת טיול,למטרת עסקים, טיפול רפואי לימודים שאינם אקדמאים כגון קורסים קצרים למיניהם שאינן עוברים את התקופה של 6 חודשים וניתנת ל-180 יום. גם מי שמשתתף בתחרויות שאינן למטרת רווח כמו בתחומי הספורט או המוסיקה,  רשאים להוציא ויזה לארצות הברית  לתייר שהיא מסוג 1B ו-2B.

ישנם טפסים שיש למלא, כאשר המסורבל מביניהם נקרא טופס DS-160.  אם מצאתם קושי במילוי טופס זה, יש לפנות לחברות המתמחות במתן וויזות לארה"ב. חברות אלה, תסייענה למבקשי אשרות השהייה בארה"ב למלא את הטפסים ולהגדיל את הסיכויים לקבלת הוויזה. מלבד הטופס, על מבקש בקשה לאשרת שהייה לארצות הברית, לשלם אגרה בסך של 160 $ שהם 576 ₪ ובהליך שאיננו מקוון יש להכין מעטפה עם כל המסמכים הרלוונטיים ולמסור מעטפה זו בדואר ישראל.

לאחר הראיון תוכלו מיד לדעת עם אושרה לכם הוויזה לארה"ב

במידה והוויזה שלכם תאושר, תוכלו לדעת זאת במקום היות והדרכון יישאר בשגרירות ארה"ב למשך 5-7 ימים ויוחזר לכם באמצעות דואר שליחים.  במידה והוויזה שלכם סורבה, תקבלו את הדרכון שלכם בו במקום. לאחר הסירוב, לא ניתן יהיה לערער על החלטת הפקיד בקונסוליה האמריקאית שראיין אתכם. מצד שני, אפשר יהיה להגיש בקשה נוספת על מנת שתוכלו להתחיל שוב את תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית. יש לציין כי הסיבות לסירוב עשויות להיות שונות.

ניתן יהיה לקבל פטור מראיון בשגרירות ארה"ב למי שהייתה לו כבר ויזה בעבר, מי שהוויזה האחרונה שלו הונפקה לאחר שנת 2008, מי שתוקף הדרכון פג ב-12 החודשים האחרונים אבל הוויזה שלו עדיין בתוקף, אם הוויזה הקודמת הונפקה לאחר היות גיל המבקש הינו 14 שנים ומעלה ולמי שבוויזה הקודמת לא צוינו אחת מן ההערות הבאות "CLEARANCE RECEIVED או WAIVER OF INELIGBILITY 2012   ".

מי עשוי להיתקל בבעיות בבקשת וויזה לארה"ב?

צעירים רבים חולמים לטוס לטיול לאחר צבא ממושך למדינות ארה"ב. כאשר הם מתקרבים למועד השחרור, הם יתחילו בהליכים של הוצאת וויזה לארה"ב לחיילים בסדיר. לרוב, חיילים רבים מקבלים סירוב בגלל כוונה לשהות באופן קבוע בארה"ב או תוכניות לעבוד ולטייל לאורכה של ארה"ב. מכיוון שאין להם עבודה קבועה או רכוש בישראל, רבים הסיכויים שיחליטו להשתקע בארה"ב ולכן יסורבו. יש לציין כי קיימים סוגי וויזה לארה"ב, הוצאת וויזה תייר לארה"ב הינה אחת האפשרויות הנפוצות, אך רצוי לקרוא היטב את הוראות מילוי הטפסים ולהבין בעצמכם אם תוכלו לבד למלא את הטפסים המורכבים לבקשת הוויזה, או  שתצטרכו עזרה במילוי והגשת טופס הוויזה לארה"ב.

הוצאת ויזה באינטרנט הינה הליך פשוט מילוי טפסים, תשלום עבור האגרה בכרטיס אשראי באמצעות האינטרנט אך זה אולי תקף עבור אנשים שיודעים היטב את השפה האנגלית. במידה ותתקשו לבצע את השלבים של הוצאת ויזה לארה"ב באינטרנט, מומלץ להיעזר בחברה אשר עוסקת בתחום שנים ואחוז ההצלחה שלה בקרב לקוחותיה בהשגת ויזה לארה"ב באופן יעיל ומהיר מוכחת.

נגישות