מהו טופס DS160 ?

מהו טופס DS160 ?

על מנת להגיש בקשה לוויזה, יש למלא טופס DS-160 אשר משמש לבקשת אזרחים ישראלים אשר מעוניינים להיכנס לגבולותיה של ארה"ב, לתקופה קצובה אשר לא תעלה על 180 יום.ניתן יהיה להדפיס את הטופס באנגלית אך חשוב לדעת שמדובר בטופס די ארוך ומורכב, אשר מכיל 80 שאלות ויש למלא אותו בקפידה, תוך תשומת לב מרבית אחרת האגרה אשר תשלמו עשויה ללכת לטמיון במידה והוא יהיה שגוי.

 יש למלא את הטופס לבקשת ויזה לארה"ב בשלבים ולשמור להמשיך לענות בהפסקות על פי קצב ההתקדמות שלכם. במידה ואינכם שולטים היטב בשפה האנגלית, רצוי יהיה שתמלאו את הטופס בעברית. סיוע מחברה המתמחה בהגשת בקשות לאישורי שהייה בארצות הברית, הינו צעד מומלץ ביותר לאלה שאינם שולטים היטב בשפה האנגלית ולאלה השואפים להגדיל את סיכוייהם לקבל את הוויזה המיוחלת על כן תדעו כי כאן אין מקום לטעויות ואתם במילים פשוטות "הולכים על בטוח".

היתרונות של חברות המסייעות במילוי טפסים לבקש אשרת שהייה בארצות הברית

אם תיעזרו בחברה המתמחה בהגשת טפסי וויזה לארצות הברית, הטופס יתורגם באופן מקצועי לשפה האנגלית, הוא ימולא כהלכה וכן, החברה תקבע עבורכם ראיון בשגרירות ארה"ב. חברות אלה, אף תסייענה לאיסוף המסמכים הרלוונטיים אשר עמם תצטרכו להגיע לראיון בשגרירות ארה"ב. יש לדעת, כי ההחלטה בדבר החלטת אזרחים ישראלים להיכנס לתחומה של ארה"ב, תהיה תלויה רק בהחלטתה של השגרירות. כאשר תסתייעו עם חברה במילוי טופס הבקשה לאשרת השהייה בארצות הברית, הסיכוי להצליח גם בראיון יהיה משמעותי.

יש לציין, כי טופס DS-160 הוא רק השלב הראשון של הליך הוצאת וויזה לארה"ב.יש לעבור את הראיון בשגרירות ארה"ב לכל מבקש אשרת שהייה לארצות ברית, כאשר הגילאים הם מ-14 -80 שנים. מילוי טופס הבקשה לאשרת השהייה, נועד על מנת שלשגרירות ארה"ב יהיו פרטים עליכם. במידה ותיתקלו בסירוב לוויזה, עליכם יהיה להמתין פרק זמן לפני הגשה נוספת לקבלת אשרת השהייה לארצות הברית. לעיתים הסירוב תלוי במקום עבודה קבוע, שאולי אין לכם אותו כרגע, שיפור במצבכם הכלכלי, או טעות במילוי הטופס אשר לא מולא ע"י חברה המתמחה בהגשת טפסים לאשרת שהייה לארה"ב.

האם מומלץ להוציא טפסים ולמלא אותם באמצעות האינטרנט?

אמנם נכון כי נוח יותר לבצע הוצאת ויזה באינטרנט, אך בכל זאת זה עשוי להצריך מכם הליך לא פשוט. ראשית, יש להוריד את הטפסים באמצעות אתר האינטרנט של שגרירות ארה"ב. יש לוודא כי הדרכון שלכם הינו בתוקף ולהקפיד כי אתם ממלאים את הפרטים בטופס בקפידה, וודאו כי הפרטים שלכם הינם נכונים ואמינים. ניתן לשלם את האגרה באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי או בדואר במזומן ואת התור לראיון ניתן לקבוע בשגרירות ארצות הברית.

יש לצרף בנוסף, טפסים אשר מראים כי חייכם מתנהלים בישראל ואתם אינכם מתכוונים לטוס למטרת עבודה או הגירה לארה"ב. יש להציג מסמכים כמו אישור לימודים באוניברסיטה או במכללה, אישור על שירות לאומי, אישור על שירות בצה"ל או בצבא קבע, אישורים על נכסים הרשומים על שמכם, או רכב הרשום על שמכם. את כל הטפסים יש לצרף לבקשה כאשר אתם מגיעים לראיון בשגרירות ארה"ב. יש לוודא לגבי סוגי וויזה לארה"ב, לפני שתמלאו את הטופס, היות ובראיון ישאלו אתכם לגבי מטרת השהייה ולכן הוויזה חייבת להיות מתאימה. חברה המתמחה בהגשת וויזות וקביעת ראיונות לשגרירות ארה"ב תוכל להנחות אתכם, ככל שתהיו מוכנים לראיון – כך יגברו הסיכויים לקבלת הוויזה לארה"ב.

נגישות