הוצאת ויזה לארה"ב באינטרנט

על פי הנתונים, למעלה מ-150,000 ישראלים פונים בכל שנה לבקשת אשרת שהייה לארה"ב (וויזה).
הפונים נתקלים בהליך די מורכב, אשר כולל בירוקרטיה וראיון אישי בשגרירות. בקשה לוויזה לארצות הברית ניתנת בכמה שיטות, כאשר הנוחה מכולן היא באמצעות האינטרנט. אורך הטפסים משתנה בהתאם למטרת הנסיעה שלכם לארה"ב. חברות רבות אשר עוסקות בסיוע למתן ויזה לארה"ב, מקלות על הליכי קבלת אשרות השהייה בארה"ב בכך שניתן לקבל עזרה והדרכה אשר רק תגדיל את הסיכויים לקבלת הוויזה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות- ארה"ב.

מומלץ לא לחכות עד לרגע האחרון ולהתחיל את הפרוצדורה של הוצאת ויזה לארה"ב ככל המוקדם בגלל שהעומס בשגרירות ארה"ב בישראל הוא רב, ההמתנה לראיון עשויה להיות ארוכה וזו הסיבה שיש להתחיל בהליך קבלת הוויזה, מוקדם ככל האפשר כאשר המסמכים שלכם רלוונטים ובתוקף לזמן הנסיעה המתוכנן. 

חשוב, לא לרכוש כרטיסי טיסה לארה"ב, לפני קבלת הוויזה.

הנחיות לגבי הוצאת וויזה לארה"ב באמצעות האינטרנט

באתרים המספקים שירות להוצאת וויזה לארה"ב דרך האינטרנט תוכלו להזין את פרטיכם בעברית ולהגיש בקשה. המערכת תאפשר לכם לעבור את תהליך הגשת הבקשה באופן מקוון ולשלם את האגרה וכל זאת מבלי לצאת מהבית, אפשרות נוספת לתשלום האגרה לשגרירות לארה"ב יכולה להיות באמצעות תשלום בסניף דואר במזומן. השלב הבא הינו קביעת תור לראיון באופן מקוון גם כן. לילדים מתחת לגיל 14, נדרש לכל ילד טופס נפרד ותמונה עדכנית של הקטין או הקטינה לכל בקשה.

 

כל אדם אשר הגיש בקשה חייב להביא עמו ביום הראיון בשגרירות ארה"ב טופס מוכן הנקרא DS-160, דרכון בתוקף ותמונה עדכנית, מסמכים נוספים יידרשו בהתאם לסוג הוויזה. כאשר מדובר על מגישי בקשה לוויזה שהם מתחת לגיל 18 הם יצטרכו להתלוות ע"י הורה או אפוטרופוס חוקי. ילדים עד גיל 14 ומבוגרים שעברו את גיל 80, פטורים מלהגיע לראיון.
מי שמעוניין להוציא וויזה לארה"ב בדחיפות, בקשה זו תינתן בחינם, אבל היא תאושר רק במקרים חריגים.

האם קשה להוציא וויזה לארה"ב לחיילים בסדיר ומדוע?

חיילים רבים בשירות סדיר בצה"ל, שואלים לא אחת את השאלה האם הם יוכלו להוציא  ויזה לארה"ב לחיילים בסדיר. ראשית יש להבין כי חיילים רבים לקראת שחרורם, מתכננים טיול לאחר הצבא ולכן, תהליך הוצאת וויזה לארה"ב, עבור חיילים בסדיר אינו פשוט. ישנן בקשות רבות לוויזה מחיילים בסדיר שקיבלו סירוב משגרירות ארה"ב בישראל. ההליך דומה להוצאת וויזה לתייר והשוני הוא שבנוסף למסמכים 1B ו-2B, שהם הוצאת וויזה תייר לארה"ב. החייל יידרש להוסיף מסמכים מהשלישות בצה"ל אשר מאשרים כי החייל אינו משרת בצה"ל והחיילים בעצם, יעברו תהליך דומה לשאר האזרחים המבקשים להוציא וויזה לארה"ב.

כמו כן, מי שמבקש אשרה לארה"ב, יהיה חייב להכין תמונות בגודל 5X5 על רקע בהיר ומי שיש לו משקפיים יצטרך להצטלם בלעדיהם. חובה לאסוף מסמכים המעידים על הקשר של מבקשי הבקשה לישראל, כמו תלושי שכר, אישור מעסיק או אישור של רואה חשבון, בעלות על נכס, רכב, יכולות כלכליות {תלושי בנק} לימודים ועוד. ישנם כמה סוגי ויזה לארה"ב ויש לבחור בוויזה המתאימה.  ההמלצה היא לפנות לחברות העוסקות בהוצאת אשרה לארה"ב, כך שתוכלו לקבל עזרה במילוי והגשת טופס הוויזה לארה"ב, מה שיסייע לכם להגדיל את הסיכויים לקבלת האשרה המיוחלת לארה"ב.

ויזה לארה"ב- כל המידע המקיף

אישורי כניסה בארה"ב נקראים ויזה לארצות ברית. בלעדי וויזה זו, לא ניתן יהיה להיכנס למדינות יבשת זו. 

אישור השהייה, נועד בעצם לשלוט בזרם הנכנסים אל ארה"ב בעקבות חוסר במקומות העבודה בארה"ב והעוני המחפיר שנמצא במקומות רבים בשל מהגרים לא חוקיים שנכנסו למדינות ארה"ב. ממשלת ארה"ב, נלחמת קשות במהגרים לא חוקיים אשר מעוניינים ליהנות מארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, כאשר הם תופסים מקומות עבודה שאזרחי ארה"ב יכלו ליהנות מהם.
רבים פונים לרשת על מנת להתחיל בהליך הוצאת וויזה לארה"ב באינטרנט, אך יש לדעת למלא נכון את הטפסים הנכונים, כך שלא תהיה סיבה לפסילת הוויזה.

מי שאינו יודע היטב את השפה האנגלית, מומלץ שיקבל סיוע ויפנה לחברה אשר מתמחה בהשגה מהירה ובטוחה יותר של שהיות אשרה לארה"ב. הטופס המוכר שצריך, הינו טופס  DS – 160 שהוא למעשה השלב הראשון בהליכי הוצאת האשרה.

ישנן סיבות נוספות לבירוקרטיה שמנחילה ארה"ב על נוסעים המעוניינים להגיע אליה באמצעות הוצאת וויזה לארה"ב כמו הטרור והפיגועים הרבים שנעשו בארה"ב. השליטה על כניסת זרים לגבולות מדינותיה של ארה"ב הינה אמצעי יעיל למלחמה בבעיות הרבות שממנה היא סובלת כיום. יש לדעת ולהכיר את את התהליך המתקיים בהנפקת אשרת שהייה לארה"ב. כאשר תכירו כמו טיפים להוצאת וויזה למדינות ארה"ב, תוכלו בהחלט להגדיל את סיכוייכם לקבל אשרת שהות באופן מהיר יותר.

שלבים בקבלת וויזה לארה"ב

ראשית, עליכם למלא מסמכים על מנת להתחיל עם הליכי הוצאת וויזה לארצות ברית, לשלם את עלויות האגרה ולאחר מכן, יש להתכונן לראיון בשגרירות ארה"ב. ההליך לקבלת אשרת השהייה הינו חשוב ועיקרי בתהליך היות ואנשי השגרירות רוצים לחוות ולהכיר את מבקשי אשרות השהייה לארה"ב באופן אישי באמצעות הראיון האישי בשגרירות ארה"ב. עליכם לגרום לכך שתצליחו בראיון וישנם טיפים שונים שניתן ליישם.

שימו לב להופעתכם האישית!  הישראלים נוהגים ללבוש רק מה שנוח להם וזוהי טעות מהותית, אשר עשויה לפגוע בקבלת אשרת השהייה בארצות הברית. יש להגיע לבושים בבגד רשמי כמו מכנס מחויט וחולצה מכופתרת לגברים. נשים יכולות ללבוש חליפה או שמלה יפה {בשום פנים ואופן לא ללבוש ג'ינס וחולצת טריקו}. יש להגיע בטוחים וכנים בכוונותיכם לא להיכנס לארה"ב על מנת לעבוד באופן לא חוקי.

סוגי הוויזות השונות לארה"ב

ישנן סוגי וויזה לארה"ב שיש לבחור נכון בבקשת הוויזה המתאימה. לדוגמא: וויזת תייר הנקראת 2B, ו-1B שהיא הנפוצה  ביותר ולרוב היא מבוקשת ב-90% מהבקשות לאשרות השהייה. וויזה זו למעשה, מקנה שהות של 180 יום בארה"ב ומחזיקים בוויזה זו יכולים לטייל, לבקר קרוב משפחה, להשתתף בתחרויות, ללמוד במסגרת קורסים או לימודים שהם אינם לימודים אקדמאיים, לקבל טיפולים רפואיים, להשתתף בכנסים או וועידות ולהתייעץ עם שותפים עסקיים. הוויזה השנייה היא וויזה לילדים מתחת לגיל 14, כאשר מדבר לרוב בפעוטות שיש להנפיק עבורם וויזה מיוחדת. וויזה זו, תופסת גם למבוגרים קשישים בגיל 80 ומעלה. וויזות אלה, של פעוטות וקשישים אינה מחייבת בראיון אישי בשגרירות ארה"ב אך כן מצריכה מילוי טפסים ושליחתם לשגרירות וניתנת לתקופה של  10 שנים.

בחירה נכונה בוויזה לארה"ב על פי סוגי הוויזה ומטרת השהות בארה"ב

בוויזות הרגילות למטרת ביקור, ניתן יהיה לבצע הוצאת וויזה באינטרנט.

 וויזה לסטודנט לארה"ב נקראות 2M,1M, ,2F,1F והן מיועדת ללימודים מתמשכים. ישנו הבדל בין וויזות לסטודנטים כאשר וויזה מסוג M מיועדת ללימודים שאינם אקדמיים ואילו וויזה מסוג F, מיועדת ללימודים אקדמאיים באוניברסיטאות של ארה"ב.  ישנה הקלה למי שמחזיק בדרכון אירופאי –ESTA, בעלי דרכון אירופאי יוכלו לבצע את שלבי הוצאת וויזה לארצות הברית ביתר קלות.

וויזה מסוג זה, מקנה שהייה של עד 90 יום והיא תקפה במשך שנתיים. חלק מאזרחי אירופה, זכאים לקבל פטור מוויזה לארה"ב ולכן, מומלץ לבדוק את הרשימה ולמצוא את המדינות הרלבנטיות באתר שגרירות ארה"ב.

ויזות חילופי מבקרים הנקראת 2J, 1J הינה וויזה שמתאימה לחילופי סטודנטים, או למטרת הכשרה מיוחדת, כאשר מדובר על מרצים בכירים, פרופסורים וכדומה. וויזה מסוג זה, אינה מאפשרת לעבוד במשך השהות בארה"ב.

וויזה משקיעים או סוחרים, מסוג 2E,1E מיועדת לאנשים המעוניינים לבצע עסקאות שונות בתחום התקשורת, התיירות, התחבורה, הביטוח או הבנקאות הבינלאומית. וויזה מסוג 1E, מיועדת למשקיעים הפרטיים או מטעם חברות שונות. וויזה מסוג2E אינה מוגבלת מבחינת הזמן וניתן להאריכה, כל עוד מחזיקיה עומדים בתנאי הוויזה.

הוויזה הקצרה ביותר הינה וויזה מסוג D או 1C וכאן הכוונה היא לאנשי צוות אשר מגיעים לשהייה קצרה במסגרת תפקידים שונים בארה"ב. מדובר על אנשי צוות של ספינות, מטוסים, כגון דיילים, טייסים שפים וכדומה. גם אנשים בעלי תפקידים בכירים במסגרות הללו, יהיו זכאים לשהות מקסימאלית של עד ל-29 יום.

נגישות